CarnivalRow_Ep105_D25Photo: Jan Thijs 2018
Volíme přísnější pravidla. (Z natáčení seriálu Carnival Row) • Autor: Photo: Jan thijs

Odpovím vám ráda. Sejít se ale rozhodně nemůžeme,“ říká do telefonu producentka Kristina Hejduková ze společnosti Sirena Film, která dohlíží na natáčení celovečerního snímku Transatlantic 473 pro Netflix. V opuštěné tovární hale pro něj na kraji Prahy coby filmová scéna vyrostl model trupu letadla a za normálních okolností by se dala odpověď brát jako běžná reakce zaneprázdněného člověka od filmu. Okolnosti ale normální nejsou. Realita velké mezinárodní filmové produkce v době pandemie koronaviru, která v polovině března celosvětově zastavila natáčení, je dnes neobyčejně spletitá.

Transatlantic 473 je jedním ze zahraničních projektů, jež se během července a srpna vrátily do České republiky po několikaměsíční vynucené pauze. S nimi dorazily i tlusté manuály o desítkách, někdy i stovkách stran určující dodržování hygienických a bezpečnostních pravidel během natáčení. Sejít se s někým mimo štáb pravidelně testovaný na covid-19 kvůli nim nepřipadá v úvahu. Zahraniční společnosti ani jejich čeští partneři, kteří jim zde zajišťují servis, nechtějí nic riskovat – zdraví štábu, prodražení natáčení nebo potenciální negativní publicitu. I proto, že to, jak hladce půjde natáčení projektů první zkušební vlny, ovlivní, jak a co budou v Česku výhledově zahraniční produkce točit.

Kolik stupňů je horečka?

Situace na place Transatlantic 473 může připomínat něco mezi manévry a zvláštní společenskou hrou. Početný štáb je rozdělen do čtyř barevně…

I_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 709

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte