DSCF0800
BALATONFŰZFŐ. • Autor: Milan Jaroš

Já na to byl stavěnej už úplně odmalička, ale nemyslete si, že naše rodina byla něco extra, žádný podmínky, nebo že by mě k tomu někdo ved. Trochu mi teda píchlo, že moje máma dělala pomocnou kuchyňskou sílu v jedný vývařovně, a tak jsem dost brzo moh začít trénovat se suchejma kolínkama a s chlebem. Jo a to snad už každýmu dojde, že taky s ukáplým sádlem. U mámy v práci jsem byl pečenej vařenej, aby na mě někdo dohlížel. A už to jelo. Chudinka máma byla spíš proti, myslela si, že za to můžou hormony. To tenkrát čerstvě přišlo do módy, ty hormony. Jedeš votamcaď, tele hloupý, dyť budeš tlustej jak bečka a schramstne tě kočka, todle mi dycky říkala, to si pamatuju. To víte, těžkej kuchyňskej průmysl, koček tam bylo nepočítaně, už jenom kvůli krysám. Byla proti, ale stejnak mě jednou ukázala kuchařovi. Co mu říkáte, to je můj Kolománek. V září jde do první třídy a už dovede spořádat kilo sádla.

Chlápek se začal řehnit, tendle puleček, jo? Tomu mám věřit? Dyť by ho to vodrovnalo, Piroško, ale nakonec, aby byla sranda, navážil to kilo a namazal mi ho na pokličku od velkýho hrnce. Tak teda ukaž, co umíš, když seš takovej borec! A jestli bych to prej zkusil se stopkama. Beze všeho. Máma nervózně přešlapovala a tak ňák divně se jako chichotala, asi čekala trapas. A já s tím lepivým a děsivě dusivým kupovaným sádlem udělal minutu dvacet devět. Kuchař koukal střídavě na stopky a na prázdnou pokličku, sveřepej buldočí ksicht se mu protáh a chrchlal, jako by startoval motorku. Ale…

I_obalka_R27_28
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R27_28
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte