DSCF0465
BALATON. • Autor: Milan Jaroš

Když přijedu domů, jdeme s otcem do lázní. Matka mu vše připraví na židli. Otec si před odchodem oblékne plavky, protože nesnáší převlékat se až tam. Říká, že z bezpečného zdroje ví, že se převlékací kabinky nikdy neuklízejí. Zdlouhavě si natahuje kalhoty, svetr několikrát otáčí sem tam, hledá, kde má předek. Ponožky mi dá do ruky a sedne si. Chvíli nevím, co mám dělat. Pak mi v mysli vytane pohyb mé ženy: sehnu se a opřu si jeho chodidlo o stehno. I přes kalhoty cítím, jak je studené. Palci se snažím ponožku pořádně roztáhnout, abych se nemusel dotknout otcovy kůže. S první ponožkou to jde docela snadno, druhá se zachytí o nehet otcova malíčku. Když ponožku vysvobozuju, ozve se škrábavý zvuk, ale potom už jde všechno hladce: nacvičeným pohybem strčí nohy do bot, aniž by se shýbal. Oblékne si bundu a na hlavu si nasadí prastarou ušanku. Vždycky když na něj myslím, vidím ho v téhle čepici.

S novým systémem čipových hodinek se dostaneme do křížku. Na první pohled ani mně není jasné, kam je třeba přiložit ciferník, aby nás turniket vpustil dovnitř. Najednou se mi to podaří, ale otec zůstane na druhé straně a neví, co má dělat. Vrátím se, chytím ho za zápěstí a přiložím je k čidlu, ale než se opře o kovové rameno turniketu, už zase svítí červená. Znovu ho chytím za zápěstí, přiložím je k čidlu a jednou rukou strčím do ramene turniketu, druhou popostrčím otce dovnitř.

Jdeme do nejteplejšího bazénu. Oba se položíme na záda a vznášíme se na vodě. Tímhle otec začal, když mě…

I_obalka_R27_28
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R27_28
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte