knihy

KATEŘINA ŠAFAŘÍKOVÁ

Vezmu si Jdu s hlavou vztyčenou, knížku o životě rodiny Milady Horákové od novináře Daniela Anýže, která právě teď vychází. Zatímco justiční vražda české političky je už dobře zdokumentovaná, osud jejího manžela Bohuslava Horáka a jejich dcery Jany Kánské ne. Kniha popisuje právě to, příběh jednoho neobyčejného páru, který se rozhodl aktivně čelit zlu – nejprve nacistickému, pak komunistickému – a co to pro všechny zúčastněné znamenalo. Daniel je skvělý vypravěč a tenhle příběh Česku chyběl, tak se moc těším. Doufám jen, že to zvládnu.

MARTIN UHLÍŘ

Po několika měsících nepřetržitého psaní o koronaviru jsem si v knihovně s jistou dávkou masochismu rezervoval Svědectví od Stephena Kinga, thriller o pandemii. Než bude k dispozici, mám rozečtený román Na řece od Taj-t’ün Hejzlarové a Josefa Hejzlara, který se odehrává během japonské okupace Číny. Na dovolenou jsem si také půjčil Bratry KaramazovySophiinu volbu, ale vzhledem k počtu stran by asi muselo hodně pršet, abych to zvládl.

PAVEL TUREK

Měl jsem zrovna narozeniny – 41 let, díky za přání – a dostal jsem několik knih. Mezi nimi dvě, na něž se fakt těším. Nejprve pro pobavení Úzkosti a jejich lidé od Frederika Backmana. Název ladí k mojí nátuře, ale měla by to být bláznivá komedie od autora úspěšných knih jako Muž jménem Ove nebo Medvědín. A pak je tu superpočin nakladatelství Neklid, které vydalo český překlad…

I_obalka_R27_28
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R27_28
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte