46_medea_foto Tomáš Krist_MAFRA_Profimedia
Jaromír Soukup • Autor: Tomáš Krist / MFDNES + LN / Pr

Je to jedna z důležitých zpráv, které zastínila aktuální krize kolem koronaviru. V největší tuzemské mediální agentuře Médea, která zprostředkovává reklamu v médiích pro zhruba šest stovek klientů, se proměnila vlastnická struktura. Dosavadní menšinový vlastník, dceřiná společnost čínského státního koncernu CITIC Rainbow Wisdom Investment, využil opce a nahradil na pozici majoritního hráče (s podílem ve výši 57 procent) mediálního podnikatele a moderátora Jaromíra Soukupa.

Soukup minulé pondělí v rozhovoru pro magazín Forbes prohlásil, že dlouho zvažoval, jestli na žádost čínských partnerů kývne (o transakci se mluví od loňska). Ale vzápětí dodal, že je to stále on, kdo má v Médee hlavní slovo. „Předsedou představenstva firmy zůstávám a řízení Médey je i nadále moje kompetence,“ řekl Forbesu Soukup. „Smlouva je navíc postavená tak, že obě strany mají velmi jasně definované své role, a neumožňuje ani jednomu bez souhlasu toho druhého v podstatě nic.“ Soukupovo ujišťování, že bude v agentuře stále hrát hlavní housle, nicméně poněkud problematizují okolnosti transakce: došlo k ní zejména proto, že Médea se stejně jako ostatní Soukupovy firmy zhruba rok potýká s vážnými ekonomickými těžkostmi a Číňané mají firmy zachránit před krachem.

Ačkoli je Médea v problémech a rychle ji dohání konkurence, drží si pořád postavení nejvýznamnější mediální agentury na českém trhu. Alespoň podle loňské analýzy agentury Recma, podle níž Soukupově společnosti připadá bezmála 14 procent…

I_obalka_R18
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R18
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1768

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte