Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Oškubejte bohaté

Noví američtí demokraté překrucují fakta podobně jako trumpovští republikáni

Je povzbuzující sledovat, jak Demokratická strana překypuje čerstvými nápady. Nové myšlenky se ale zdají být zásadně odlišné od reformního úsilí v posledních třech desetiletích. Technokratické návrhy éry Billa Clintona a Baracka Obamy byly pragmatické, postupovaly po malých krocích a vládní opatření se v nich prostupovala s tržními pobídkami. Dnes jsou na pořadu dne velké, rozmáchlé myšlenky – a to může být problém.

Demokraté totiž ve snaze vyrovnat se nevázané rétorice pravicových populistů přicházejí s dramatickými návrhy, v nichž se vyskytují překroucená fakta, součty nevycházejí a emocionální přitažlivost dostává přednost před skutečnou programovou analýzou.

Morální plány

Když newyorskou demokratickou kongresmanku Alexandrii Ocasio-Cortez nedávno v pořadu 60 Minutes konfrontoval moderátor Anderson Cooper kvůli do očí bijícímu chybnému tvrzení o výdajích Pentagonu, odpověděla: „Mám pocit, že je tady mnoho těch, kteří se místo na morální pravdu soustředí na faktickou a sémantickou správnost.“

Možná právě tento ležérní přístup k faktům vysvětluje, proč zmíněná kongresmanka a mnozí další na levici zkreslili dohodu, kterou nabídlo město New York firmě Amazon, aby si zajistilo výstavbu jejího nového sídla. Kongresmanka tvrdila, že New York hodlá firmě odevzdat tři miliardy…

I_obalka_R09_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R09_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
USA
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte