Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda VŠE

Další evakuace na VŠE

Pražská vysoká škola se pokouší vyrovnat se sérií bombových anonymů

Jana Soukupová právě prožívá poslední rok svých studií. V červnu by měla na Vysoké škole ekonomické v Praze dokončit pětileté studium politologie a do jejích plánů rozhodně nikdy nepatřil fakt, že část státnic bude skládat v kavárně pár desítek metrů od brány univerzity. „Zrovna jsem se chystala na zkoušku. A hodinu před státnicemi mi volá spolužačka, že na VŠE už zase všechny evakuují. Za pár minut přišel oficiální e-mail, že byla ve škole opět nahlášena bomba a že se všechny zkoušky i testy tento den ruší,“ říká studentka.

Podobný zážitek není na pražské VŠE v poslední době výjimečný. Jen za měsíc leden byla na půdě univerzity třikrát anonymem nahlášena bomba, ke konci minulého roku podobné ohlášení proběhlo dvakrát. Jana nicméně patřila k těm šťastnějším. Státnice nakonec ve stejný den úspěšně složila, protože zkoušející akčně zarezervovala dva stoly v blízké kavárně. „Bylo to úsměvné prostředí. Byli jsme jen další zákazníci, akorát jsme si ke kávě dali státnice. Ale v situaci, kdy je to s termíny zkoušek kvůli bombám tak nahnuté, jsem byla vděčná, že jsem to mohla mít za sebou. Nechápeme, kdo a proč to dělá,“ dodává studentka.

Rychlá alternativa

Její otázka – tedy proč k anonymnímu nahlašování bomb v areálu školy dochází – zůstává už přes měsíc nezodpovězená. Jedna z teorií je, že za anonymy stojí někdo z řad studentů, kdo se bojí nezdaru u zkoušky. Na VŠE totiž funguje jeden z nejpřísnějších modelů: student musí zkoušku složit hned na první pokus. Výjimku…

I_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Andrea Procházková

redaktorka, fokus

29872524_10208843909693312_4885752205986113782_o
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 356
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte