49-profil
Vladimír Franta • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Vladimír Franta má rád, když se věci dějí v jeho režii. Své kritiky natáčí na veřejných akcích z blízkosti mobilem, posunuje jejich vyjádření – a stejně tak tomu bylo i předminulý víkend při konfrontaci s novinářkou z Deníku N Petrou Procházkovou na pražské akci nazvané Mediální fórum 2019 o svobodě žurnalistiky. Uznávané reportérce specializující se více než dvě desítky let na Rusko vadilo, že Franta den předtím ve svém článku zmanipuloval její slova, a přišla si mu na to osobně stěžovat. Soupeř se jí vysmál, Procházkové ujely nervy a v afektu mu uštědřila facku. Sociální média okamžitě ovládly vzrušené spory a termíny „zákeřné napadení“, na druhé straně spektra to střídala „spravedlivá odplata za šíření lží“. Dezinformační weby zároveň zaplnily články o tom, že Procházková je (stejně jako všichni čeští sluníčkáři) „mlátička“ neschopná dialogu. Vladimír Franta – hlavní zdejší tvář prokremelské agentury Sputnik – možná dokázal, co chtěl. Zároveň to však poprvé přitáhlo k jeho novinářským metodám širší pozornost.

Ten, který šel jinam

„Vážení příznivci YouTube, youtubers…“ Z potemnělého pozadí vystupuje tvář muže se zvlněnými vlasy, který lehce přimhouřenýma očima láká na sledování svého šotu. Diváci se vzápětí dozvědí, že bude následovat video o „příznačné české souhlásce ř“. Pětiminutové fonetické okénko je jedním z mnoha, která vystudovaný filolog v posledních letech točí. Na svých webových stránkách současně nabízí nejen zlepšení výslovnosti,…

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2073

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte