Monday. Těšing. Tuesday. Těšing, že to nejde vydržet. V pyžamu běžím do schránky pro letáčky. Dala jsem tam cedulku bez reklam, aby si sousedi nemysleli, že jsem konzumní. Ale ten hodný děda s kolečkovou taškou to jako obvykle ignoroval a nacpal jich tam hromadu. A Wednesday. Ještě víc letáčků se slevami a slevami. Protože se blíží pátek. Thursday. Už jen jeden den rovná se 86 400 vteřin. Už jen 86 399. A už je to tady.

Black Friday. Černý pátek. Jediný opravdický svátek. Dárky pro všechny lidi dobré vůle. Slaví celá zeměkoule. Ba i mimozemšťan z Alzy. Taky němečtí manažeři Kiky s nefalšovaným německým vkusem. Dokonce i ti studení Skandinávci z Jysku a Lega a Ikey se rozparádili. Šílené slevy, pět za cenu jednoho a k tomu dvě masové koule zcela zdarma.

Řeklo by se primitivní nápad. Jeden den vzít všechno, co je v obchodě – včetně samsungů, masti na křečové žíly a DVD sady Nejkrásnější lidovky. A zlevnit to tak, že zákazník ztratí i zbytky soudnosti a všechno si to koupí. Vzniklo v USA, do Evropy se rozšířilo v posledních letech, zkombinovalo se s předvánočními a předpředvánočními slevami a zlidovělo již ve většině zemí. I v Česku byly už zaznamenány případy Black Friday rvaček o televizor. Po světě se vzmáhá rovněž antihnutí Green Friday, které radí v tento den nenakupovat, ale zašívat a slepovat a vyměňovat.

Black Friday. Vybíhám v pyžamu, zlatý děda mi věnuje všechny letáčky, co má v tašce, něco vytahám ze schránek sousedů a ještě je něco na popelnici. Vběhnu do…

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1316

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte