Malá Strana
Autor: Matěj Stránský

Stačí půlhodina a je jasno, co má Adam Scheinherr v plánu. Poté co Praha na tři týdny zakázala autům průjezd centrem po obou březích Vltavy, chce toto opatření proměnit v trvalou věc.

Zbývá tedy jen otázka, kdy se radikální změna, o které ještě před měsícem nikdo nahlas nemluvil, uvede do života. Místo odpovědi se ale mladý náměstek začne na úzké červené stoličce, kterou si nechal jako radní pro dopravu vyrobit ze staré umělohmotné tramvajové sedačky, ošívat a vrtět. V rozlehlé kanceláři na chvíli zhoustne vzduch, tři přítomní spolupracovníci zahledění do té doby do svých notebooků zvednou hlavy a zvědavě čekají, jaká bude odpověď.

„Tak poraďte, poradci,“ vybízí je na oplátku Scheinherr a po krátké výměně názorů, rozebírající hlavně prosaditelnost zákazu v křehké trojbarevné koalici, dává přece jen na stůl hmatatelný závazek: „Do několika měsíců.“ Na upřesňující dotaz, zda má na mysli nižší jednotky měsíců a zda by pražské centrum mohlo být pro auta znovu neprůjezdné už v létě, kdy zájem o pěší korzo kulminuje, odpovídá v obou případech kladně. Podmínkou je, že dobře dopadne vyjednávání s městskými částmi, v čemž je ale novopečený politik zvolený za rok staré hnutí Praha sobě optimistou. „Anebo se něco stane a bude to v řádu týdnů,“ podotýká pak tajemně Scheinherr a přidává nápovědu, že „další populární období pro procházky v historickém centru je třeba advent.“

Pro obyvatele z jiných koutů země může jít o malicherný pragocentristický spor o pár dopravních značek.…

I_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Nádoba

redaktor, fokus

nadoba_g6mmo
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1074

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte