Respekt • Despekt

Respekt:

Sbírka na operaci

Mirka Dobešová (31) měla v dětství agresivní nádor obličeje. Lékaři museli po operaci jeho část vyztužit titanovou mřížkou. Ta se ale začala bortit, deformovala obličej a hrozilo, že žena přijde o zrak. Operace v Česku byla podle lékařů riskantnější než v zahraničí, kde mají zkušenosti. Pojišťovna ale zákrok odmítla proplatit. Pomohli drobní dárci – na účtu, který založili Mirčini kolegové, se minulý týden sešlo potřebných pět milionů korun.

Despekt:

Chyby úřadů nechte plavat

Ministr dopravy Dan Ťok chce, aby do rozhodování úřadů o stavbách nikdo nezasahoval. Hodlá uzákonit, aby obce, vlastníci pozemků či spolky mohli na případnou chybu úřadu upozornit až poté, co zaplatí kauci ve výši 25 tisíc korun. Asociace Zelený kruh namítá, že dopravní stavby to neurychlí, právě naopak. Podle Ředitelství silnic a dálnic se na průtazích ze všeho nejvíc podepisují časté změny legislativy a tohle je jen další z nich.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte