07_dopis_ilustracni foto katerina mala

Stěhujeme se do věčného města v měsíci pojmenovaném po Juliu Caesarovi. Prý je to lepší než v srpnu, protože to v Římě nefunguje už vůbec nic. Příběhy o zoufalé byrokracii, o plesnivých bytech a týdnech čekání na zavedení internetu se snažím neposlouchat. Osvědčilo se mi přicházet do cizích měst bez předsudků. Internet jsme objednali pár týdnů předem a byt bez plísně sehnali zhruba před dvěma měsíci. Leží ve čtvrti, ve které žijí hlavně místní, i když není tak daleko od historického centra.

V den předání byl náš dům obalen igelitem, odněkud strašlivě kvílel jakýsi stroj a všude se vznášela oblaka prachu. „Cosa è successo?“ ptám se domovníka. Jmenuje se Gianluca, máme mu říkat prostě Luca. Nic se neděje, říká, jen pískují fasádu. Bude to trvat dva dny, a do týdne budou pryč určitě, i s lešením a igelitem.

Náš byt pokrývá vrstva prachu z pískování, neteče teplá voda a neodtékají záchody. Luca říká, že se to vyřeší. Přivádí údržbáře, který mě poprosí o ručník. Vytáhnu z kufru náš jediný, skoro nový ručník, on ho obalí igelitem, nacpe do záchodu a prudce s ním pumpuje. Dál se raději nedívám. Do hodiny hlásí, že záchod odtéká. A teče teplá! Kdybychom měli ručník, můžeme si dát sprchu. Přicházejí technici zavést internet a zjišťují, že nejsou zprovozněna optická vlákna. Podepsanou smlouvu musíme vypovědět a uzavřeme novou. Arrivederci, přijdou za týden. Se vším souhlasíme, včera jsme strávili čtrnáct hodin v autě, s dětmi a psem, a teď nám v neuvěřitelném hluku pískovacího…

I_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte