„Já o věcech nerad jenom hovořím. Proto někdy působím, že moc nemluvím,“ pronesl minulý týden ministr dopravy Vladimír Kremlík. Stalo se tak na tiskové konferenci, kde jenom hovořil o svých prvních sto dnech v úřadě a snažil se působit jako muž činu. Na důkaz představil závazek, že do pěti let jeho rezort zahájí stavbu všech připravovaných dálničních úseků.

Později v České televizi dostal ministr otázku, jestli Česko dostaví dálniční síť do roku 2030, jak slibovala vláda už před jeho příchodem. Kremlík odmítl odpovědět a zopakoval, že může pouze slíbit, že do pěti let všechny dálnice rozestaví. Už v příštím roce na to má dostat rekordních 87 miliard korun. Pokud jde o muže činu, je tu pouze jedna námitka: začít stavbu zbývajících dálničních úseků do roku 2024 naplánovalo Ředitelství silnic a dálnic  ČR(ŘSD) už za minulého ministra Dana Ťoka a Vladimír Kremlík do tohoto plánu pouze naskočil.

Navíc zatím nevíme, jestli nejde jen o další z mnoha slibů, které stavbu dálnic provázejí. Odpověď bude možné sledovat na úsecích, které silničáři plánují až na konec svého harmonogramu: na D52 z Pohořelic do Mikulova, na moravské části D35 od Hradce Králové do Olomouce, na posledních úsecích D6 z Karlových Varů do Prahy nebo na nejjižnějších pasážích D3 u rakouské hranice. Asi nejtěžší zkouškou pro Kremlíkovy sliby bude ale středočeská část D3. Začít stavět se má podle plánů v roce 2024, s dokončením se uvažuje na rok 2028. ŘSD ale pořád nemá územní rozhodnutí a probíhá spor s…

I_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2192

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte