Babiš. Vízo. Dovča. Stavebko. Ekologie. Pošta. Manžel, který říká, nemrač se, budeš mít vrásky, a vždy si připadá zábavný. A tak pořád dokola. Jedinec se z toho po čase cítí trochu opotřebovaný. A co se dá dělat, trochu opotřebovaně také vypadá a vrásky přibývají, což se neobejde bez komentáře zábavného manžela. Naštěstí je vždycky možnost sáhnout po kyselině hyaluronové. Bohužel, i z ní lze mít za určitých okolností vrásky.

Kyselina hyaluronová je zázračná ingredience. Nachází se v lidském těle, nejvíce v kůži, a nejvíce u dětí. Váže na sebe vodu, jeden gram kyseliny až šest litrů vody, proto ta vláčná a měkká miminkovská pokožka, kterou by chtěl každý až do sedmdesáti. Časem ale přibývá starostí, vrásek a ubývá kyseliny. A vtom přicházejí kosmetické firmy. V poslední době vše řeší právě kyselina hyaluronová, či její blízký příbuzný hyaluronát sodný. Krémem, sérem, ne-sérem namažeme a jedem dál jako zamlada.

Jeden z mnoha důvodů k mračení a vráskám je, jak kosmetické firmy útočí marketingem na nejslabší místa žen a slíbí jim klidně i zastavení času. Naštěstí se najdou i kritické hlasy připomínající, že to jaksi není možné. Nedávno to byl téměř investigativní článek redaktorky newyorského magazínu The Cut s názvem „Je tato populární kyselina škodlivá pro pleť?“. V něm autorka připomíná, že kyselina hyaluronová má svá pro a proti. Například její schopnost vázat vodu. Je-li málo vzdušné vlhkosti, může se stát, že vytahuje vlhkost z hlubších vrstev kůže, na povrchu…

I_obalka_R28_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R28_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1227

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte