26-kom-dt
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Těžko uvěřit, jak rychle čas letí. Téměř přesně před čtyřmi lety sjel Donald Trump na pohyblivém schodišti do vstupní haly svého newyorského mrakodrapu a ohlásil (ke všeobecnému pobavení) prezidentskou kandidaturu. Minulý týden vystoupal již jako úřadující prezident k řečnickému pultu na mítinku v Orlandu na Floridě a oficiálně odstartoval kampaň za znovuzvolení. Novou kampaň provází nové heslo – burcující „Make America Great Again“ (Učiňte Ameriku znovu velkou) se proměnilo v udržovací „Keep America Great“ (Zachovejme Ameriku velkou). Jinak se toho ale změnilo překvapivě málo. Po čtyřech letech jako by nadšený dav i obdivovaný guru byli mentálně přesně tam, kde před čtyřmi lety.

Zprávy od očitých svědků konstatují, že 76 minut trvající projev rozhodně nebyl oslavným výčtem úspěchů stávajícího prezidenta. Přesně naopak, těžištěm byl stejný pocit křivdy a odstrčení, jaký vládl Trumpovým projevům v předcházející kampani. Samozřejmě, v Bílém domě teď již nesedí elitář přehlížející zájmy obyčejných (bílých) Američanů, škůdci jsou však zakopaní v médiích, uvnitř Demokratické strany, v amerických institucích, jako je FBI. Důkazem pokračující konspirace elit je především vyšetřování Roberta Muellera, které nakonec neodhalilo vědomou spolupráci Trumpa a jeho týmu s Ruskem a prezident je nyní prodává jako důkaz, že se jeho protivníci snaží zvrátit výsledek demokratických voleb. „Pokusili se vymazat vaše hlasy, vymazat dědictví největších voleb v amerických dějinách,“ hřímal Trump.…

obal26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1859

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte