Oznámení v titulku neříkáme my, ale čeští Piráti, kteří týden před volbami do Evropského parlamentu řešili unikátní dilema. Straníci se přeli o to, jestli má na předvolebním setkání v Olomouci v rámci kampaně „Evropa potřebuje Piráty“ vystoupit jednička jejich kandidátky do Evropského parlamentu Marcel Kolaja, nebo dají přednost poníkovi. Ten sice neumí vysvětlovat stranický program tak dobře jako Kolaja, zato potěší dětské návštěvníky.

Ne, nejedná se o vtip ani předvolební recesi. Diskuse pod názvem „Marcel, nebo poníci?“na Pirátském fóru, kam chodí debatovat a hlasovatčlenská základna partaje, začala požadavkem Kolaji, že na akci nevystoupí, pokud tam bude i poník. Lídr kandidátky totiž v minulosti podepsal kodex o ochraně zvířat a obával se, že není vhodné vystoupit na akci, kde budou zvířata používána k pobavení lidí. Piráti tak pro své členy vytvořili anketu, jestli na události chtějí raději poníka, nebo svého lídra. O dva hlasy nakonec vyhrál poník. A vypadalo to, že předvolební setkání se vážně nakonec uskuteční bez hlavní tváře kampaně.

Těsně, ale přece nad lídrem pirátů zvítězilo zvíře.

Tweetni to

„Závěrem bylo schválení poníka, což je za mě fajn, protože je to magnet na děcka a zvíře vůbec působí pozitivně. Teďka, dva dny před akcí, se ozve nějakej strejc a praví: ‚Hele, tak to teda ne, jestli mě tam chcete, tak bez poníka,‘“ komentoval výsledek v internetovém fóru například člen Pirátské strany Jakub Knapek.…

I_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Andrea Procházková

zástupkyně šéfredaktora, fokus

29872524_10208843909693312_4885752205986113782_o

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte