Šedivé vlasy. Trend, který nastoupil v době největšího vzestupu kosmetické chemie. Každý si může obarvit hlavu úplně jakkoli, a právě proto si pěstuje  svoje šediny. A když zatím nemá, vyrobí si je za pomoci kosmetické chemie. Stalo se totiž nějak cool být šedivý a starý.

Šedesát plus. V ČR jsou dnes dva miliony lidí nad šedesát. Průměrné české ženě je 43 let a na 100 dětí připadá 120 seniorů. Takže kdo koho přepere? Staří mají přesilu a už se nemusí tvářit mladě. A také mají sebevědomí a peníze.

Šedivé peníze. Ano, peněz mají dost. Ve většině západních zemí utrácejí senioři víc než mileniálové. Zaplatili už hypotéku, dětem všechny kroužky, tablety i barbíny a teď už si konečně sami užívají. Je to samozřejmě složitější, viz také „silver economy“ čili stříbrná ekonomika. Ale každopádně, co je na tom špatného jim pomocí obratného marketingu vytáhnout jejich životní úspory z konta? Dvacetileté blondýnky na to nestačí. Ale co přidat pár vrásek a vlasy na šedivo? V tom by se mohli poznat.

Proto nastupují šedivé modelky – žádná důležitější přehlídka a obálka prestižního časopisu se v poslední době neobejde bez starší modelky. Ideální míry 70 (věk) – 60 (váha i s postelí) – šedivé vlasy. Viz také Maye Musk,
Daphne Selfe nebo Ingmari Lamy – vesměs byly na obálce Vogue dřív než Gagarin ve vesmíru. Ale nechtějí uvolnit místo mladším. Fotí se, chodí na přehlídkách, dávají rozhovory, elegantní rukou si občas…

I_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte