Milé čtenářky, omlouváme se, že přinášíme málo informací o kosmetice. Několikrát jste si na to stěžovaly a dotazovaly se i šéfredaktora, proč tomuto tématu věnujeme méně pozornosti než ostatní vaše oblíbené časopisy. Ale polepšíme se – máme tu pro vás kosmetické okénko.

A první dotaz. Čtenářka Jana se ptá, co je to antipollution skincare. Jani, to je hit. Kosmetika, která chrání pleť před znečištěným ovzduším. Ošetřuje, rozmazluje, rozjasňuje a vrací dobrou náladu. Stačí se namazat. Ani se nemusíte namazat, mrk, mrk. V Česku jsou antipollution krémy a masky a rozprašovače k dostání pod různými překlady jako kosmetika proti znečištění nebo detox nebo Urban Skin, a holky, nebojte, teď nemyslíme toho bývalého socdem ministra průmyslu, ale novou řadu od značky Nivea. Mají hlavně chránit pleť před jemnými prachovými částicemi o průměru 2,5 mikrometru neboli PM2,5, které působí stárnutí a skvrny, takže žena po čtyřicítce pak vypadá jako havíř po padesátce.

Čtenářka Míla se k témuž ptá, jestli mají MP2,5 taky u nich v Lovochemii. Ano, Mílo, především v Lovochemii. Všude tam, kde je průmysl a exhalace. A všechny MP2,5 z Lovosic se snaží proniknout právě do vašich pórů. Jediné, co vás ochrání, jsou ochranné krémy. Neví se sice přesně jak, na posuzování není žádný systém jako třeba u UV filtrů proti slunci. Ale účinky jsou viditelné do tří dnů. S jedinou podmínkou: musíte jim věřit.

Zdá se totiž, že hlavní věc, před kterou antipollution krémy chrání, je strach. Zatímco dosud…

I_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte