A je tu další skvělá zpráva ze světa technologií. Firma Samsung vyvinula ohýbací telefon. Je to technorevoluce, na kterou jsme čekali už léta. Ne že by ho někdo nějak zvlášť potřeboval. Ale konečně je tu! Samsung Galaxy Fold byl odhalen koncem února. „Dnes před vámi rozložíme budoucnost mobilních telefonů,“ znělo heslo velkolepé prezentace.

Opravdu se to rozkládá. Pak se to zase přeloží napůl displejem dovnitř jako list papíru. Potlesk v sále. A ty výhody. Máte normální telefon s úhlopříčkou něco přes 11 centimetrů. Rozložíte ho a máte čtvercovou věc jako malý tablet, která má úhlopříčku 18,7 cm. A zázrak, není vidět žádný spoj, všechno se krásně leskne v barvě kosmické stříbrné či safírové modré.

Díváte se na velké obrazovce, a když vás to znudí, tak zase na malé. Vždy a všude, a třeba když jdete na velkou. Ehm. Ty filmy a fotky. A ty videohovory – své blízké vidíte najednou úplně rozložené. Není divu, že ostatní firmy se chtějí také složit. Na trh přišel už Huawei Mate X. Dotahuje Google a Apple.

Skvělá zpráva. Z mobilu bude ještě lepší, možná nejlepší přítel člověka. Dosud byl na první příčce pes, ovšem ten přibíhal na zavolání. Teď se situace obrátila a na zavolání přibíhá člověk. Jen jeho kamarád pípne, jenom zavrní, už k němu běží s nadějí, že dostane nějakou zprávu s pohlazením. Anebo dokonce lajk?  To je víc než piškotek. A teď navíc rozkládací.

Nový Samsung Galaxy Fold jde do prodeje 26. dubna a technogeekové se už pomalu staví do fronty. Nic ale není…

I_obalka_R12_Oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R12_Oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1227

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte