Co nám to Ježíšek přinesl? Třpytivý papír roztrhneme a zmačkáme. A pod ním? Krabice. Tohle bude rozbalovací video, jak ho máte rádi. Dejte lajk a odběr. Není nad dlouhé a pomalé rozbalování – a ještě lepší je dlouhé a pomalé rozbalovací neboli unboxing video.

A je z čeho vybírat, Google hlásí 169 milionů položek. Scénáře se přitom moc neliší: člověk před kamerou rozbaluje nějaký nový produkt a komentuje to. Jednoduché, ale funguje to, Unbox Therapy, nejsledovanější kanál zaměřený na rozbalování, má třináct milionů odběratelů. Mladý muž jménem Lewis Hilsenteger si založil kariéru na tom, že před kamerou rozbaluje elektronická udělátka a dívá se na něj násobně víc lidí než na Popelku na ČT. Není to fascinující?

Je. Jako celý unboxing. Teď se snažíme propracovat do naší krabice. Má na sobě obrázky a loga, je to Nike nebo Adidas nebo iPhone? Tak rychle nevíme, ale srdce buší a to je hlavní. Protože jde sice o věci a informace o věcech, ale ještě víc jde o vzrušení z věcí. Čínský předškolák v obleku Spidermana rozbaluje autíčko, někdo vrtačku a někdo vuittonku. Jak jsou krásné a nové a nevinné a čerstvě rozbalené.

Jako náš dárek. Opatrně otvíráme krabici a už se to blíží. Nejdřív ovladač a pouzdro a pod tím další papír, v něm to bude. Je to opojné. Už dlouho. Další zajímavostí unboxing videí je totiž jejich výdrž. Ve světě internetových trendů, které se mění rychlostí megabitů za sekundu, se drží už od roku 2006. Z té doby pochází nejstarší zaznamenané video, kde mladý…

I_obalka_R51_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R51_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte