Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Editorial

Usmějme se na Václava Klause

Proč mozek typického Pražana není stejný jako mozek průměrného občana České republiky

10 klausSlavil jaros R20
Autor: Respekt

Václav Klaus zřejmě zažívá smutné období. Nejdříve se nám tento bývalý premiér, předseda sněmovny a prezident republiky svěřil, že trpěl za havlistického režimu. Zřejmě to byl velmi traumatizující zážitek, protože nedlouho poté se v interview pro deník Metro zmínil:

„Praha je víc než jiné končiny město nemakačenků. Vysvětlím. Citoval jsem nedávno amerického kongresmana, který moc hezky řekl, že si lidé nepřejí práce, které se dělají rukama a při kterých se musí stát. V Praze je nejmenší počet těch, kteří se živí prací svých rukou, a kteří při tom dokonce musí stát. To mozek trošku pozměňuje, a proto mozek typického Pražana není stejný jako mozek průměrného občana České republiky mimo toto velkoměsto. To říkám i jako celoživotní Pražák, který ani nežil mimo Prahu.“

Nepochybně to všechny řidiče, sestřičky, lékaře, prodavače, dělníky, učitele… v hlavním městě potěšilo. Termín nemakačenko se tu dřív nevkusně používal na adresu lidí bez zaměstnání. Dnes už jsou to všichni, kdo působí v hlavním městě. Možná ale Václav Klaus nechtěl urazit Pražany za to, že si dovolují méně volit politiky, jako je on či Miloš Zeman, ale na stará kolena prostě lituje, že se nevěnoval jinému zaměstnání.

Ať už je to jakkoli, neměli bychom to oplácet zlobou ani se pokoušet to vyvrátit. Tvařme se zkrátka, že víme, o čem mluví. Jak řekl už Saturnin, je to „osvědčený způsob uklidňování rozčilených osob“.

Texty o prezidentských volbách najdete uvnitř čísla. A stejně jako před čtrnácti dny i tentokrát si je budete moci poslechnout také v audioverzi – díky nadšení a ochotě tvůrců, kteří tohle vydání namluvili a natočili v noci ze soboty na neděli. Za to jim patří náš velký dík.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

ERIK TABERY

šéfredaktor

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2017
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte