47-kom
Andrej Babiš • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Zřejmě neexistuje člověk, kterého by nechalo zcela chladným, že nějaká aféra vtahuje jeho děti do divokého víru veřejného skandálu. Není ale pravděpodobně ani mnoho lidí, kteří by byli ochotni si přiznat, že za to mohou oni sami. Tento celkem banální fakt má vážné dopady, pokud se týká veřejně aktivní osoby, tím spíše premiéra. Andrej Babiš neprojevuje ani náznak pochopení vlastní odpovědnosti, že děti do kauzy Čapí hnízdo zatáhl. V jeho očích je vidět spravedlivé rozčilení. A to je špatná zpráva. Ocitl se mimo realitu a zůstává mu pocit raněného zvířete, které je zahnané do kouta. Vzhledem k tomu, že Miloš Zeman už deklaroval, že Babiše bude držet u moci za všech okolností, rýsuje se před námi velmi nehezká vidina. U vlády zůstane muž, který je odhodlán bojovat na život a na smrt. Vytvořil si vlastní fiktivní svět, kde oponenti nejsou lidé s jiným názorem, ale psi, kteří chtějí uštvat jeho a jeho děti.

Okamura v záloze

„Nikdy neodstoupím. Nikdy!“ zvolal v pátek ráno Andrej Babiš do televizních kamer. A záhy dojatě poděkoval prezidentovi, že je s ním. Spojenectví dvou nejmocnějších ústavních činitelů v zemi se tak upevňuje, podobně vyhrocené chvíle vytvářejí silné pouto. Pro další dění na politické scéně je to aliance zásadní. Premiér se totiž nemusí bát parlamentu, jediný, kdo mu může situaci vážně zkomplikovat, je prezident. I kdyby ČSSD odešla z vlády, Zeman nic nepodnikne a o vliv se navíc už přihlásil všehoschopný Tomio Okamura. ANO by tak mohlo vládnout s…

I_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2275

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte