Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Kouzelná školka s Jimem Carreym

Nový seriál HBO ukazuje, co se může stát, když hvězda dětského pořadu propadne depresi

Jim Carrey
Vyvrcholení všeho, co kdy hrál. (K smíchu) • Autor: Landmark, Profimedia

„Chci udělat pořad o smrti,“ oznámí producentovi Jeff Pickles, asexuálně působící muž ve středních letech s úsměvem, který může být normální jen na dvou místech, v blázinci nebo v dětském pořadu. Pro televizní hvězdu, kterou hraje Jim Carrey, platí tak trochu obě možnosti. Jeho pořad vznikl pro nový seriál K smíchu (Kidding) – ale je tak dobrý, že si člověk přeje, aby existoval i mimo něj. Jak se vlastně dnes s dětmi mluví v médiích? Proč ne častěji právě takhle? Vyvstávají otázky, když Carrey popisuje malým divákům svět a stojí mezi loutkou smutné francouzské bagety a kolegyní v kostýmu vydřice, která se snaží v podomácku vyrobené raketě odletět do vesmíru.

V zákulisí pak pan Pickles zpochybňuje pokyn věnovat se příště barevné paletě. „Děti vědí, že obloha je modrá. Potřebují ale vědět, co mají dělat, když se zhroutí.“ Rozhodne se zákazu nedbat a na závěr povídání o kamarádech, které můžeme poztrácet v krabicích při stěhování, se dětem svěří s tím, že mu před časem umřel syn. „Dali jsme ho do krabice a pohřbili ho,“ dodává a naváže písničkou o tom, co to znamená něco ztratit. Tahle část se v show nazvané Mr Pickles’ Puppet Time pochopitelně neodvysílá – pan Pickles je sice superhvězda, ale pořad kontroluje producent, který je zároveň jeho otcem.

Víc než lepenka

Nápad udělat seriálovým hrdinou hvězdu dětského pořadu dostal scenárista Dave Holstein při sledování videí s panem Rogersem, legendárním americkým loutkářem a moderátorem dětského pořadu

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte