Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Anketa

Pro koho by si měl tuto středu přijít čert?

KATEŘINA ŠIMÁČKOVÁ

KATEŘINA ŠIMÁČKOVÁ

ústavní soudkyně

V ideálním případě by nikdo neměl chodit pro nikoho. Představa, že by mohl přijít čert a odnést někoho, kdo se nám nezamlouvá, nebo někoho, kdo nám škodí, je v zásadě nezdravá. Připomíná představu, že je potřeba některé lidi zavírat na doživotí bez naděje na propuštění nebo udělit trest smrti. Ale pokud bych se držela tradice a přitakala tomu, že prostě na svatého Mikuláše čert někoho odnést musí, zpravidla nejhoršího hříšníka, na jakého narazí – pak mě napadá, že by bylo prima, kdyby čert odnesl mě. Pak bych měla jistotu, že zůstanou na zemi jen soudci a soudkyně, kteří jsou lepší než já. A to by byla docela hezká představa.

TOMÁŠ HALÍK

TOMÁŠ HALÍK

katolický kněz

Vzhledem k tomu, že pracuji v instituci, která příliš dlouho strašila lidi čerty (a občas i dnes straší peklem na zemi – viz debatu o Istanbulské úmluvě), snažím se to vyrovnávat tím, že spíš pomáhám lidem do nebe. Když jsem však slyšel, jak Miloš Zeman při svých permanentních volebních taženích po českém a moravském venkově opakovaně bavil posluchače stále stejnou vousatou anekdotou o pekelném trestu pro Brigitte Bardot (měla sedět na klíně vždy někoho, koho Zeman právě neměl rád), napadlo mě, že možná on a jeho suita by se tam dole cítili mezi svými. Nicméně i jim vyprošuji milost obrácení a pokání.

NIKOLA MUCHA

NIKOLA MUCHA

písničkářka

Pro Řepku a Kristelovou, co provedli Vlaďce. Pro Ortela a Babiša, za tu muziku, co předvádí. Pro všechny prima lidičky, co mi píšou hnusný věci na internetu a pak to čte moje máma a je z toho smutná. Pro toho pána, co v Obřanech srazil paní a pak ho našli nedaleko hořícího bavoráku v Útěchově s nelegálně drženou zbraní. Pro všechny, co hážou odpadky z aut na dálnici. Pro všechny hovada na silnici. Pro Markétu, co se chová jako kráva. A pro mě, co sem zas pila pivo nalačno.

DANA DRÁBOVÁ

DANA DRÁBOVÁ

jaderná fyzička

Čert by si měl vzít ty, kteří se dopouštějí hříchu pýchy, lakomství, závisti a hněvu. To by ovšem peklo muselo řešit čertovský systém podpory bydlení. Dnešní doba má hříšníky za hvězdy, i proto je jich nejspíš víc, než peklo může pojmout.

Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček

herec

Pro koho by měl přijít čert vím, ale kam by ho měl vzít, to je otázka. Do kina, do zoo, nebo rovnou do pekla? Ono už prý není, co bývalo... Peklo není vůbec špatné, říkal mi kamarád, který prožil klinickou smrt a díky ní se dostal do pekla. Po návratu na tento svět byl dost zklamaný. Ale jednu adresu bych měl. Ostrov Severní Sentinel.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte