Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Zimola končí i na vysoké škole

Bývalý první místopředseda ČSSD bude placený místostarosta v Nové Bystřici

Jiří Zimola, bývalý jihočeský hejtman, minulý týden rezignoval na post prvního místopředsedy ČSSD. Vnitrostranická protestní „platforma“, kterou založil, nesplnila očekávání – hlásilo se k ní čím dál méně straníků. Její působení ale stihlo mnoho členů ČSSD rozzlobit, dávali Zimolovi za vinu, že vystoupení „platformy“ poškozují ČSSD u voličů – vinili ho za propad strany v komunálních volbách. Uvolněné místo ve stranické hierarchii po Zimolovi minulý týden zaplnil Roman Onderka.

V životě Jiřího Zimoly se toho v poslední době odehrálo víc. Podle informací Respektu končí i jeho další angažmá, které nelibě vnímali mnozí spolustraníci, akademičtí pracovníci i veřejnost: bývalý první místopředseda odchází také z funkce vedoucího Oddělení vnějších vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Jako šéf oddělení si tu měsíčně vydělal sedmdesát tisíc korun hrubého, což je daleko víc, než si na VŠTE vydělají zaměstnanci s titulem docenta či docentky. Na VŠTE, škole, které v minulosti z pozice jihočeského hejtmana opakovaně pomohl, se nechal zaměstnat loni v září, pár měsíců po rezignaci na funkci hejtmana (odstoupil kvůli zjištění o nadstandardních odměnách pro šéfa krajské společnosti Jihočeské nemocnice Martina Bláhu, který si přišel na 7,2 milionu ročně a který zároveň platil stavbu Zimolovy chaty u Lipna).

O konci na VŠTE se jako první dozvěděli občané Nové Bystřice na Jindřichohradecku poslední říjnovou středu: na ustavujícím zastupitelstvu…
I_obalka_R46
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 538
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte