Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Mall.TV

Skepse skončila

Co říká rozjezd nové internetové televize Mall.TV o tuzemském trhu s on-line zábavou

54_foto Mall TV
Streamovaný obsah může být životaschopný – kreativně i ekonomicky. (Sitcom Život je hra)

Nechceme dělat kopii Streamu. Tak popisoval letos v březnu Lukáš Záhoř, bývalý šéfproducent nejúspěšnější tuzemské on-line televize Stream, jak by měl vypadat nový projekt, do nějž ho po odchodu ze zmíněné společnosti natáhl obchodní řetězec Mall.cz. Angažmá v gigantu ovládaném dvojicí Petr Kellner a Daniel Křetínský bylo považováno za  on-line přestup roku a provázely ho velké ambice podtržené spojením Mallu s filmovým festivalem v Karlových Varech. V první polovině října vše odstartovalo a zatím je možné prohlásit hlavně to, že projekt vypadá – jako Stream. Do jisté míry je to dáno tím, že spolu se Záhořem ze Streamu odešli nejen někteří členové kreativního týmu jako scenárista Karel Spěšný nebo šéfdramaturg Martin Krušina, ale i některé známé tváře včetně architekta Adama Gebriana, kuchaře Romana Vaňka či showmana Luďka Staňka, které rozjely své pořady pod novou hlavičkou. Svou roli hraje i čas. Za půl roku je logicky nemožné přijít s revolucí. Při prohlížení obsahu Mall.TV, jenž tvoří znovu hlavně krátká videa a nejvýraznějším titulem je remake převzatého norského sitcomu Život je hra, se tak nabízí otázka, zda vlastně může tým kolem Záhoře vstoupit dvakrát do stejné řeky. A především: jak může tato kreativita proměnit internetovou zábavu a jaké jsou její limity v desetimilionové evropské zemi.

Zájem bude

„Ještě nevím, kam půjdeme, ale vlastní tvorbu teď budou chtít všude. A my to umíme,“ prohlásil před necelým rokem producent Milan Kuchynka, který…

I_obalka_R45
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte