Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Fokus Marián Kočner

Chtěli zabít i prokurátora

Podle svědeckých výpovědí si vraždu novináře Jána Kuciaka objednal podnikatel Kočner, který mu vyhrožoval

Vyšetřování vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové, které v únoru v jejich domě ve Veľké Mači kousek od Bratislavy našli zastřelené, nabírá rychlé obrátky. Po sérii zátahů a výslechů policie obvinila minulý týden už čtvrtou osobu, Alenu Zsuzsovou z jihoslovenského Komárna. Podle informací slovenských médií za vraždu v roli prostředníka zaplatila 70 tisíc eur. Dalšími obviněnými jsou Tomáš Szabó, který podle dosavadních informací stiskl spoušť, Miroslav Marček, který dělal domnělému vrahovi řidiče, a Zoltán Andruskó jako zprostředkovatel vraždy – tyto tři policie zatkla v jihoslovenském městečku Kolárovo.

Policie je přesvědčena, že šlo o nájemnou vraždu a nyní pátrá po tom, kdo si ji objednal. Hned po vraždě na tiskové konferenci vyjádřila policie domněnku, že vražda novináře a jeho partnerky – která podle dosavadních informací byla na místě vraždy nečekaně – souvisí s Kuciakovou novinářskou prací, a pár dní před zatýkáním tuto domněnku potvrdila.

Slovenský Denník N nyní vypátral, že jeden ze zatčených už policii sdělil jméno objednavatele: podle několika zdrojů ze slovenských médií označil obviněný Zoltán Andruskó jako zadavatele Kuciakovy vraždy slovenského podnikatele s dobrými kontakty na vládní stranu Smer Mariána Kočnera. Kočner je rodinný přítel ženy, která za vraždu Kuciaka…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
obal 41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 470
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte