Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček našel u svých kolegů v parlamentu zastání. Imunitní výbor nedoporučil vydat ho k trestnímu stíhání za výrok z konce loňského roku. Ondráček si tehdy vymyslel, že kandidát na prezidenta Michal Horáček spolupracoval s StB. Horáček se rozhodl bránit, ale svých práv se možná nedomůže. Kromě klasické koalice ANO, SPD a KSČM se za něj postavil i Marek Benda z ODS.

„Hlasoval jsem, aby Poslanecká sněmovna nevyslovila souhlas se stíháním. Urážky mezi veřejně činnými osobami jsou věc, která se má vždy řešit až po skončení mandátu, a nikoli v jeho průběhu,“ řekl Benda Aktuálně.cz a dodal: „Kdybychom vyslovili souhlas, dosáhli bychom opačného efektu a za chvilku bychom měli stíhanou třetinu sněmovny.“

Zní to sexy, ale jde o naprostou hloupost. Jestli třetinu sněmovny tvoří lháři, je to smutné, ale není důvod, proč by se proti nim nemohly oběti lží bránit. Navíc Ondráček nevyřkl urážku. Kdyby dejme tomu prohlásil, že Horáček je idiot, bylo by to nevhodné, ale člověk s Ondráčkovou minulostí (mlátil za komunismu demonstranty) nemůže nikoho urazit. Nicméně komunistický poslanec si vymyslel, že se Michal Horáček dopustil jednoho z nejhorších činů proti dobrým mravům, a sice že spolupracoval s komunistickou variantou gestapa. To už se přejít nedá.

Navíc jsme stále častěji svědky, že největších lží…

I_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte