Turkey: East to West

Merlin Metin provozoval kouzelnické řemeslo v obřadních síních ve Fatihu a Aksarayi. Jednou o půlnoci se vracel z práce. V ulici vedoucí z třídy Vatan do Fatihu potkal největší a těžko uvěřitelný zázrak světa. Krásnou ženu. Krásná žena patří k zázrakům, před nimiž je muž slabý, bezradný a bezmocný. Hledět na krásnou ženu znamená počítat se strmým pádem.

Při pohledu na krásnou ženu, která se před ním ve tmě náhle vynořila, si Merlin Metin vzpomněl, s jakým obdivem sledoval tisíce mistrovských kouzelnických kousků. Jenže tohle kouzlo bylo něco jiného. Cítil, že takové okouzlení zažívá poprvé. Jeho učitel Mandrake Fersat do smrti opakoval stále jednu věc: Umění nespočívá v kouzlech, ale ve schopnosti dát své srdce a nic za to neočekávat. Největší, nejúžasnější kouzlo je někoho milovat.

Ani si neuvědomil, kolik času uběhlo od chvíle, kdy ji spatřil. Byla tma jako v pytli, ale ani ta neměla sílu zakrýt ženinu krásu. Zezadu se ozval křik. Oba otočili hlavu.

„Děvko bezbožná. Kam si myslíš, že mi utečeš?“ Žena se bezděky schovala za Metina. Metin bez hnutí hleděl na chlapa, který se k němu blížil. „Pocem!“ zařval chlap. Když žena nereagovala, přistoupil k Metinovi a snažil se ji zpoza něho vytáhnout. Žena se vzpírala. Metin zůstal mezi nimi. Najednou nevěděl, co si počít. Pak chytil chlapa za ruku a jemně ho napomenul: „Nech ji být.“

Chlap sršel vzteky. Očima metal blesky. „Co se do toho motáš, ty buzerante?!“

Metin měl na sobě kouzelnický oděv. Podivný oblek a…

I_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte