Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Komentáře

Tenkrát na východě

Janoušek bude volný, časy se ale změnily k lepšímu

Jak by asi potvrdil i Roman Janoušek, cesta spravedlnosti bývá klikatá. Tento známý šíbr před lety s vydatnou pomocí ODS ovlivňoval pražský magistrát a ulpělo na něm podezření z ovládání toků peněz. Zákon jej ale nakonec dostihl kvůli zdánlivé banalitě – autonehodě, během níž v opilosti srazil a zranil ženu. Z trestu Janouškovi stále chybí odsedět přes tři roky, ve vězení už ale nepobývá a zřejmě ani nebude. Soud totiž pravděpodobně přijme hodnocení lékařů, že Janouškův zdravotní stav další věznění neumožňuje. Jako by se tím potvrzovalo skeptické podezření mnoha občanů, že mocní trestu vždycky nějak uniknou. Skutečnost je ovšem v Janouškově případě komplikovanější.

Asi ano

Osmičlenná lékařská komise olomouckých specialistů nyní řeší, zda je pro Janouška nebezpečný další pobyt ve vězení po jeho nedávné operaci hlavy. Během posledního sezení se komise úplně neshodla, přitom její posudek by měl být pro soud rozhodující. Stejně tak nejednoznačné byly posudky pěti lékařů, včetně dvou ženevských odborníků, kteří doporučili už loni a předloni, aby se Janoušek do vězení nevracel. „Každý jsme měli nějaký názor, ale nakonec jsme se shodli, že spíše by měl zůstat v péči lékařů na svobodě,“ říká jeden z neurochirurgů olomoucké komise.

O tom, že by měl být Janouškův trest dlouhodobě přerušen, rozhodl už soudce Krajského soudu v Brně Daniel Plšek, jeden z nejrespektovanějších představitelů justice v regionu, muž, který soudí závažné zločiny a je známý udělováním přísných…

I_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte