Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Letem světem

papež PAVEL VI. , Josef BERAN - úmrtí - pohřeb
Autor: ČTK

Papež František povolil převoz ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky. Papež tak učinil v souladu s poslední vůlí zesnulého kněze, který zemřel v roce 1969 ve vatikánském vyhnanství. Převoz by se mohl uskutečnit v dubnu. Nyní je tělo pohřbeno v chrámu svatého Petra ve Vatikánu. Beran se po odjezdu z Československa do Vatikánu u příležitosti jmenování kardinálem v roce 1965 nesměl vrátit do vlasti. Kvůli dlouholeté internaci byl symbolem útlaku kvůli náboženskému přesvědčení a současně připomínal demokratickému světu těžký osud Československa. V roce 1998 byl zahájen proces jeho blahořečení.

 

USA

Trump se zlobí

Bývalý hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon ostře kritizuje počínání poradců amerického prezidenta Donalda Trumpa (včetně nejstaršího Trumpova syna a jeho zetě Jareda Kushnera), kteří se v roce 2016 v New Yorku setkali se skupinou Rusů. V knize novináře Michaela Wolffa Fire and Fury (Oheň a hněv), která má vyjít tento týden, označil jejich tehdejší jednání za zrádné a nevlastenecké. Trump Bannonovi vzkázal, že pokud bude dále publikovat informace o něm či o jeho rodině, hrozí mu žaloba.

Česko

Méně smrti na silnicích

Na českých silnicích loni zemřelo 502 lidí, o 43 méně než v roce 2016. Počet usmrcených byl nejnižší od roku 1961, kdy policie zavedla ucelené statistiky. Za loňský rok se v Česku stalo celkem 103.821 nehod, což bylo meziročně o 4957 více.

Maďarsko…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte