Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda Dominik Feri

A pak začala sranda

Dominik Feri našel recept, jak přitáhnout facebookovou generaci k politice. Teď z něj chce TOP 09 udělat nejmladšího poslance v historii.

31A_jaros01_R07_2017
Dominik Feri • Autor: Milan Jaroš

Jít do závodu z posledního místa vypadá jako nevýhoda, ale v tomto případě je to záměr.

Dvacetiletý komunální politik Dominik Feri – jeden z nově vybraných lidí, kteří půjdou do podzimních voleb krýt záda Miroslavu Kalouskovi – má plán, jak se z posledního místa kandidátky dostat do parlamentu a získat přitom extra silný mandát.

Od osmnácti je radním v Teplicích a teď jde za TOP 09 do sněmovních voleb v Praze, kde studuje a kde vrávorající strana potřebuje uhrát dobrý výsledek. Feriho devízou je velký zásah na Facebooku, kvůli kterému Kalousek vytáhl mladého kolegu minulý týden i jako jednu hlavních tváří pro prezentaci programu.

Úkol, na který se Feri připravuje už pár let, je získat prvovoliče – komplikovanou cílovou skupinu, která politiku moc neřeší, ale pro strany je potenciální zásobárnou volných hlasů. Do voleb půjde naschvál až z úplně posledního místa a předpokládá, že se vyškrábe nahoru přes osobní kroužkovací kampaň a přes preferenční hlasy od svých mladých fanoušků. „Má to logiku. Karel jako nejstarší bude na kandidátce první a já jako nejmladší budu poslední. Od pátého šestého místa dál už na pořadí stejně nesejde,“ vysvětluje Feri a přidává nekorektní vtip, že aspoň pořádně prodá svoji pozici „černého koně“.

Slušný Čech

Co je vlastně na snědém mladíkovi s výrazným afrem – kromě zjevu a mládí – tak zajímavé? Feri je „normální české dítě“ dvou bílých rodičů z Teplic. Geny a příjmení zdědil po dědečkovi z Etiopie, ale jak sám říká, prožil…

I_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Nádoba

redaktor, fokus

nadoba_g6mmo
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte