Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Civilizace

Jsme národ dospělých lidí

O nic přece nejde. Marihuana vlastně ani droga není, jen taková rekreační látka, a když máme legalizovaný alkohol a nikotin, že, tak proč ne trávu. Jako třeba v Coloradu, Washingtonu, Aljašce, Oregonu, Kalifornii a Nevadě a kdo ví kde ještě. Navíc má prokazatelné léčebné účinky, takže je vlastně svým způsobem dobrá i pro zdraví. Alkohol a nikotin jsou tisíckrát škodlivější a jsou povolené. Takže nebuďte pokrytci.

A nezapomeňte, že významní umělci tvořili výhradně pod vlivem trávy. Paul McCartney se ráno probudil, sedl k pianu a zahrál Yesterday. Takže až vy nekuřáci něco takového napíšete taky, tak se budeme bavit. Jasně, je tu narušení krátkodobé paměti. Ale jsou různé studie a víte, jak to je s vědou.

Uživatelé marihuany mají jen třikrát větší šanci, že skončí na heroinu, než ostatní, a navíc, pro heroin hraje víc faktorů, chudoba, nevzdělanost, sociální prostředí, rozvody rodičů. Bylo by nefér to házet všechno jen na marihuanu. Ani s tou schizofrenií to tak není, uživatelé sice onemocní 2,3krát častěji, ale jen když s trávou začnou jako adolescenti. Nebuďte demagogové. Jako třeba loni WHO, která uvedla, že marihuana krátkodobě a negativně ovlivňuje pozornost, soustředění, schopnost se rozhodnout, reakční čas, že zvyšuje riskantní chování, impulzivitu a u dlouhodobých uživatelů souvisí s kardiovaskulárními problémy, chronickou obstrukční plicní nemocí, rakovinami, úzkostmi, poruchami kognice, to zejména, pokud její užívání začne v dospívání, psychózami, depresemi a…

I_obalka_R51
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R51
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte