Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Dialog v závěsu nad jevištěm

Představení Honey geniálně propojilo Dejvické divadlo s akrobaty z Cirku La Putyka

52A_varianta_foto Hynek Glos
Hlavně mi neupadni... (Honey) • Autor: Hynek Glos

K aktuálnímu pětadvacátému výročí své existence chystá pražské Dejvické divadlo kampaň, která by vyvrátila obecně panující názor, že se do něj nikdy nedá dostat, protože je věčně vyprodané. Minulý víkend odpremiérované představení Honey ale dokazuje, že dostat k publiku toto sdělení nebude snadné. Lístky na spojení činoherního souboru s novocirkusovým sdružením Cirk La Putyka v holešovických Jatkách 78 byly pro všechny ohlášené reprízy pryč ještě před generálkou a po premiéře bude zájem ještě větší. Dopadla totiž skvěle.

Hledání limitů

Když před třemi lety z Dejvického divadla odcházel po osmnácti letech jeho umělecký šéf Miroslav Krobot, byla popularita pražské scény na vrcholu. Dostat se do hlediště na představení Ucpanej systém s excelujícím Ivanem Trojanem byl stejný rébus jako svého času (vlastně jakéhokoli času) na „Cimrmany“, mimodivadelní slávu si navíc soubor vysloužil televizním hotelovým seriálem Čtvrtá hvězda a milovníky absurdního humoru si získal i Krobotův režijní debut Díra u Hanušovic, s nímž se celý soubor objevil v kinech. Otázkou pochopitelně bylo, jak se s touhle – v českém divadelním prostředí unikátní – diváckou přízní a zároveň Krobotovým odchodem z vedení Dejvické divadlo vyrovná.

S naprostým přehledem. Obvyklý proces, kdy se slávou stoupnutou do hlavy dochází k výprodeji herců do seriálů a estrád, v nichž následně promarní svůj talent, se Dejvicím vyhnul. A hlavně se neuspokojilo samo se sebou. I pod…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte