Tennis - US Open
Autor: REUTERS

Na US Open je nejhorší ta cesta. Metrem číslo 7 hluboko do Queensu, v přecpaných vagonech se potkávají ti, kdo se z drsnějších čtvrtí potřebují dostat do a ze skutečné práce, s těmi, kteří momentálně buď nemusí nic moc, anebo svou práci na chvíli mohou ošulit z mobilu a z laptopu v hledišti. Kvůli tomu, že hru v posledních letech komplikovaly výkyvy počasí a vítr, má teď hlavní kurt už podobně jako Wimbledon možnost zatáhnout nad stadionem střechu a zavřít nás za deště všechny do jakéhosi obřího bunkru. Cestou v metru se cynicky žertuje o tom, co by bylo, kdyby globální jaderný konflikt náhodou přežilo jen obecenstvo v moderní katakombě stadionu, a muselo by znovu zalidnit planetu. Je v hledišti vůbec dostatek mladých žen? Které národnosti a zvyky by přežily? I přes letošní velmi dobré výkony našich tenistek zachování češtiny velké šance nedávám. Paradoxně by se nezachovalo ani moc z tradiční tenisové kultury. Na rozdíl od dalších významných tenisových utkání se totiž na US Open nedodržuje zvyklost ticha při hře. Kdo nebyl jinde, může nabýt dojmu, že na tenisu se řve a hlasitě fandí během výměn, hojně pije pivo, vstává během hry, a dokonce i píská. Olé, olé, olé, olé ze všech stran. Rozhodčí sice publikum moc nekrotí, ale prosí o disciplinovanost a klid alespoň mezi prvním a druhým podáním. Dámy a pánové, mlčte, prosím, alespoň tehdy. Nemlčí.

Hráči jsou však s tímhle chováním srozuměni, považují jej za součást unikátní atmosféry US Open, a to i přesto, že kvůli hluku…

I_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte