Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Lže Trump, nebo bývalý šéf FBI?

Tvrzení prezidenta podrývá jeho celoživotní přesvědčení, že na slovech nezáleží

Se slovy byl Donald Trump většinu svého života dobrý kamarád. S jejich pomocí vybudoval svoji firmu, dramaticky vylíčil své úspěchy, přikrášlil svoje výsledky. Neméně důležité bylo, že se dokázal vymluvit ze svých neúspěchů a skrýt své problémy. Ze skla a oceli postavil mrakodrap o padesáti osmi patrech, v jeho podání má ale podlaží šedesát osm. Ve skutečnosti vlastní na Manhattanu byt o rozloze kolem 1000 m2 podle něj je ale třikrát větší. Trump vždycky používal slova chytře a extravagantně tak, aby dobře sloužila jeho záměrům. Svou metodu nazývá „pravdivou nadsázkou“, a ona často pravdivá není. Až dosud ale dobře fungovala.

Bílý dům si dobře uvědomuje vážnost obvinění, podle něhož prezident Trump požádal tehdejšího ředitele FBI Jamese Comeyho, aby ukončil vyšetřování Michaela Flynna. Proto také vláda obvinění vehementně popírá. A třeba je toto obvinění skutečně falešné.

Vláda se ale musí potýkat s tím, že v očích veřejnosti se celá záležitost stává klasickým případem tvrzení proti tvrzení – pokud tedy neexistuje nahrávka. Na jedné straně stojí James Comey, uznávaný státní úředník, o němž se ví, že se dokázal postavit moci. I když mají jeho kritici pocit, že v uplynulém roce učinil několik nesprávných rozhodnutí, většina věří tomu, že je poctivý a přímý. Na druhé straně stojí Donald Trump.

Prostě to zní dobře

Reportéři deníku The Washington Post Glenn Kessler a Michelle Ye Hee Lee tvrdí, že Trump „se s fakty potýká nejvíce ze všech politiků, jaké…

I_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte