Respekt • Despekt

Respekt:

Omluva za pomluvu

Soud nařídil senátoru Janu Velebovi (SPO), že se musí omluvit vědcům Pavlu Kindlmannovi, Jakubu Hruškovi a Haně Šantrůčkové za své tvrzení, že při práci na výzkumu o Šumavě jim jde jen o peníze z grantů, které jsou navíc neúměrně vysoké, a o „docentury a profesury“. Senátor Veleba je výrazným nositelem názoru, že Šumava má být méně chráněna, než požadují vědci a ochránci přírody, a svůj názor podpořil i dehonestací vědců na pofiderním internetovém serveru Parlamentní listy.

Despekt:

Železnice bez wi-fi

Česká železnice má pořád velké problémy se stabilním připojením k internetu, pasažéři si ani na hlavních tratích nemohou vyřídit elektronickou poštu nebo přečíst zpravodajství. Wi-fi připojení je v každém pátém rychlíku ČD, v dalších vlacích úplně chybí potřebné zařízení, ale hlavním problémem je nedostatečné pokrytí signálem kolem železnice. Operátoři, kteří v Česku léta žádají po českých zákaznících daleko vyšší platby, než je zvykem v okolních státech, váhají se stavbou vysílačů kvůli vysokým nákladům.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte