Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Editorial

Díky za sociální bublinu

Čtenáře Respektu bych definoval jinak než úspěchem. Jsou to lidé, kteří dělají víc, než by museli

Respekt tour, Brno, 2016
Autor: Milan Jaroš

Velmi často se mluví o tom, že sociální bubliny jsou nebezpečné. Je to pravda, ostatně jsme o tom sami mnohokrát psali. Mohou ale být i v něčem přínosné? V poslední době mi mnozí píší (zejména v souvislosti s brexitem a americkými volbami), že Respekt je sice fajn, ale čtou ho jen úspěšní lidé, kteří jsou ve společnosti v menšině. Tahle připomínka mi plete hlavu, protože nevím, co si dotyční pod termíny úspěšní a neúspěšní představují. My zkrátka píšeme časopis pro ty, kteří o něj mají zájem.

Čtenáře Respektu bych definoval jinak. Jezdím poměrně často na debaty či jiné akce do různých koutů naší země, což má mimo jiné tu výhodu, že se tu přede mnou čtenáři a čtenářky zhmotňují. Jsou to často lidé, kteří dělají o trochu víc, než by museli. A je jedno, jestli jsou to učitelé, živnostníci, komunální politici, skauti, studenti, zástupci církví či nevládních organizací.

Reklama
Reklama

I_obalka_R48_2016

Takže ano, Respekt je také jistou sociální bublinou, ale v ní jsou lidé, kteří se například snaží opravovat památky ve svém městě, pomáhají seniorům, organizují akce pro děti, chrání životní prostředí, radí lidem ve finanční či sociální nouzi nebo se svým žákům a studentům věnují daleko nad rámec svých povinností.

Minulý týden jsem v Mnichově Hradišti opět potkal hned několik takových lidí – studenty počínaje a majitelem jednoho z místních obchodů konče. A i tady jsem si uvědomil, stejně jako předtím třeba ve Strážnici, Ostrově, Mostě, Kyjově či Třebíči, jak zřídka tito lidé slyší ve veřejném prostoru slova díků. To oni dělají z Česka příjemnou zemi. Možná jsem jim ani já neřekl, jak moc si jejich práce vážím, takže tak činím aspoň touto cestou. Chystat pro vás Respekt je pro nás všechny obrovská čest a radost.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2065
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte