0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře5. 11. 20164 minuty

Michal Horáček jde do toho

O prezidentský úřad se bude ucházet silný kandidát

Podnikatel a textař Michal Horáček se rozhodl kandidovat na českého prezidenta. A jak už jsme psali v minulosti, každého, kdo se chce ucházet o takovou službu vlasti, je třeba přivítat. Je sympatické, že pan Horáček zdůrazňuje, že nechce být vnímán jako kandidát proti Miloši Zemanovi. Tím si totiž situaci dělá těžší, pokud odhlédneme od hrozby pokračování Zemana v úřadu, mnoho argumentů pro volbu Michala Horáčka nám nezůstane. Zatím.

Zvolená taktika

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Role prezidenta je především politická, takže za normálních okolností by se hledal politik. Někdo, kdo se léta účastní politických bitev, a protože se v nich ukázal v dobrém světle, má šanci na zvolení. Patrně by se neuvažovalo o muži, který se sice kdysi angažoval, ale pak se věnoval vydělávání peněz v sázkařském byznysu a psaní textů interpretům tuzemské hudby. Ale nežijeme v běžných časech, politika je v Česku vnímána jako pokleslé řemeslo a navíc velmi úzce stranické. Proto jsou šance muže ze showbyznysu větší než většiny politických matadorů. Ostatně takhle se prezidentem na Slovensku stal velmi schopný Andrej Kiska.

Michal Horáček má řadu vlastností, které jsou pro úspěch v takové kampani třeba. Má charisma, inteligenci, sebevědomí, je známý, umí anglicky a navíc disponuje vlastními penězi na kampaň. Také správně vytušil, že pokud chce vyhrát volby, musí oslovit i voliče, kteří se o politiku moc nezajímají a volí spíše emocionálně. Tuhle skupinu lidí umí Miloš Zeman oslovit svou strašící taktikou.

Dokáže ji…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc