45-kom-2
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Podnikatel a textař Michal Horáček se rozhodl kandidovat na českého prezidenta. A jak už jsme psali v minulosti, každého, kdo se chce ucházet o takovou službu vlasti, je třeba přivítat. Je sympatické, že pan Horáček zdůrazňuje, že nechce být vnímán jako kandidát proti Miloši Zemanovi. Tím si totiž situaci dělá těžší, pokud odhlédneme od hrozby pokračování Zemana v úřadu, mnoho argumentů pro volbu Michala Horáčka nám nezůstane. Zatím.

Zvolená taktika

Role prezidenta je především politická, takže za normálních okolností by se hledal politik. Někdo, kdo se léta účastní politických bitev, a protože se v nich ukázal v dobrém světle, má šanci na zvolení. Patrně by se neuvažovalo o muži, který se sice kdysi angažoval, ale pak se věnoval vydělávání peněz v sázkařském byznysu a psaní textů interpretům tuzemské hudby. Ale nežijeme v běžných časech, politika je v Česku vnímána jako pokleslé řemeslo a navíc velmi úzce stranické. Proto jsou šance muže ze showbyznysu větší než většiny politických matadorů. Ostatně takhle se prezidentem na Slovensku stal velmi schopný Andrej Kiska.

Michal Horáček má řadu vlastností, které jsou pro úspěch v takové kampani třeba. Má charisma, inteligenci, sebevědomí, je známý, umí anglicky a navíc disponuje vlastními penězi na kampaň. Také správně vytušil, že pokud chce vyhrát volby, musí oslovit i voliče, kteří se o politiku moc nezajímají a volí spíše emocionálně. Tuhle skupinu lidí umí Miloš Zeman oslovit svou strašící taktikou.

Dokáže ji…

I_obalka_R45_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte