Brutal Assault 2016
Brutal Assault 2016 • Autor: Matěj Stránský

Potetovaní muži s dlouhými vlasy, někteří svlečení do půl těla, jiní v černých tričkách s démony a lebkami stepují v nervózním tempu na udusaném hliněném place a rukama strkají jeden do druhého. Na tváři mají výraz jen stěží potlačované agresivity. „Můj pulz se zastavil / Vidíš maso pro řezníka / A pro věčnost / Satan se směje / Shoříme spolu / A budeme strašně křičet.“ Zhruba tohle je motor, který zní právě v angličtině z pódia. Slovům zpěváka ale není rozumět, na tanečníky se valí pouze hrdelní řev doprovázený přívaly hluku elektrických kytar a bubnů. Na konci písně se hlas zpěváka a řezavé kytary slijí do jedné masy a na tvářích tančících se rozlije blažený výraz. Na výraz díků zdvihají ruce se vztyčenými malíčky a ukazováky, obligátním rohatým gestem kynou směrem k pódiu.

Je pět hodin odpoledne a na festivalu Brutal Assault ve vesnické tvrzi Josefov ve východočeské Jaroměři právě hraje americká deathmetalová skupina The Black Dahlia Murder. „Jste skvělí. Tohle je můj nejoblíbenější festival. Úplně ze všech,“ říká frontman skupiny Trevor Strnad, který ještě před chvílí do mikrofonu chrčel věty plné hrůzy a děsu. Tanečníci v kotli souhlasně pokyvují hlavami. Je slyšet polština, němčina, španělština, francouzština. Brutal Assault, který proběhl minulý týden, je dnes největším festivalem nejtvrdší hudby v Česku. Jeho význam ale dávno překročil hranice země. Většinu ze sedmnácti tisíc návštěvníků tvoří cizinci a na pódiích hrají největší hvězdy extrémních žánrů, jež od…

I_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte