60_priloha
ilustrace Jorge González

Dívka, již pohltí les. Spisovatel, který při návštěvě New Yorku mluví s mrtvými jazzmany i postavami ze španělských románů. Nemocná žena přehodnocující svůj život. Zpověď zbohatlíka konfrontovaného s mladistvými ideály. Vysoce postavený muž, sebevědomě se pohybující mezi manažery, ale frustrovaný nenávistí své ženy. Co všechno může znamenat pro opuštěnou spisovatelku skleněné oko? Novinář, který potká lidskou podobu lochnesky.

Všechna tahle témata – a mnoho dalších – najdete v naší letní literární příloze. Tentokrát jsme ji připravili ve spolupráci s nakladatelstvím Větrné mlýny a věnovali ji současným španělským autorům. Žánry, témata a přístupy se různí, ale často je spojuje prolínání lokální tradice s kosmopolitními tóny současného Španělska. V příloze si můžete přečíst i rozhovor Markéty Pilátové se spisovatelem a novinářem Jesúsem Ruizem Mantillou, který říká: „Španělsky psaná literatura toho nabízí čtenářům strašně moc – myslím, že je to tím, v kolika zemích se španělsky mluví a píše. Asi nejzajímavější je dnes náš eklekticismus a pestrá paleta témat. Určitě máme co říct k tématu identity v dnešní velmi pohyblivé době – a to díky našemu přirozenému míchání kultur. Stejně tak můžeme nabídnout exotiku, která je zároveň spojená s evropskou tradicí a vyrůstá z ní.“ Řadu z autorů přílohy můžete slyšet i naživo. Přijedou totiž na červencový Měsíc autorského čtení pořádaný Větrnými mlýny a věnovaný letos právě hispánské literatuře (www.autorskecteni.cz/2016). Ukázky ze…

I_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte