Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Mlčení republikánů

Je až bolestné dívat se, jak důstojní politici nedokážou odmítnout Trumpa

Když si Donald Trump definitivně zajistil nominaci, byli si republikáni jeho dalším postupem jistí. Zmírní rétoriku a přesune se do politického středu. „Donald Trump chápe, že primárky skončily,“ prohlásil předseda Republikánské národní komise Reince Priebus. Trumpův poradce Paul Manafort vysvětlil, že předpokládaný kandidát teď prokáže „větší hloubku“, a zdůraznil, že se „vyvíjí“. Sám Trump ještě minulý týden prohlásil, že se stane „tak prezidentským, že z toho, lidi, budete celí znudění“.

McCarthyho duch

Nuda dlouho nevydržela. Spojené státy utrpěly 12. června 2016 největší teroristický útok od 11. září. Jednalo se o obzvlášť nechutný čin, protože vrah zaútočil na menšinu, která je dlouhodobě vystavená diskriminaci. Trump reagoval tím, že na Twitteru gratuloval sám sobě. V následujících dvou dnech vyzval prezidenta Obamu k odstoupení a Hillary Clinton k ukončení kampaně, prohlásil, že prezident si ve skutečnosti přeje, aby džihádisté zvítězili, zopakoval svůj návrh na zákaz vstupu všech muslimů do země a varoval americké muslimy, aby raději začali spolupracovat s úřady.

Jeden z neformálních mluvčích Trumpa, bývalý šéf dolní komory Kongresu Newt Gingrich, navrhl obnovení kongresové Komise pro neamerickou činnost, jež nechvalně proslula tresty pro Američany nejasně obviněné z toho, že jsou komunisty nebo s komunisty sympatizují. Trumpův dlouholetý přítel a republikánský konzultant Roger Stone načrtl obrysy nového honu na čarodějnice v mccarthyovském stylu, když…

I_obalka_R25_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R25_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte