10_FILM_Ikarie02
IKARIE XB 1

Ikarie XB 1 16. 6.

Zářný důkaz, že československá zestátněná kinematografie natáčela i klasické žánrové filmy podle „západních“ vzorů. A úspěšně. Snímek Jindřicha Poláka z roku 1963 patří do silného (hlavně literárního) sci-fi proudu v zemích bývalého východního bloku. Příběhem lodi Ikarie XB 1, která na cestě k planetám Alfa Centauri narazí na neznámé kosmické plavidlo a dostane se pod vliv tajemného záření Temné hvězdy, se sice tvůrci formálně přihlásili dva roky po cestě Jurije Gagarina k „budovatelskému“ vesmírnému tématu a vědecko-technologickému pokroku. Nicméně soustředili se hlavně na humanistická témata: na vztahy a vývoj posádky a na stísněnou atmosféru po uvíznutí ve vesmíru včetně rostoucí paranoie a nevysvětlitelných změn v chování některých členů. Restaurovaná verze snímku byla uvedena v prestižní sekci Cannes Classics na letošním ročníku festivalu na francouzské Riviéře.

Hledá se Dory, pokračování megahitu studia Pixar z roku 2003 Hledá se Nemo, je jedním z letních animovaných filmů pro celou rodinu.

Tweetni to

Hledá se Dory 16. 6.

Volné pokračování filmu Hledá se Nemo, megahitu od studia Pixar z roku 2003, je jedním z letních animovaných filmů pro celou rodinu. Na pozici hlavního hrdiny nastupuje rybka Dory, která dělala na cestě oceánem do Sydney společnost ustrašenému rybímu otci Marlinovi pátrajícímu po svém synovi. Dory trpící amnézií si vybaví ranou vzpomínku z dětství a vydává se spolu s Nemem a…

Obalka_1_2_3_4_sezona-1
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 14 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Obalka_1_2_3_4_sezona-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 14 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 502

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte