Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Dopis z…

Dopis z Kolumbie

Holandsko v Bogotě

07_dopis01_profimedia
Autor: imageBROKER, Profimedia

Letošní literární veletrh v Bogotě FILBo razil slogan „Hola Holanda!“. Nazdar, Holandsko! Hlavní pozvanou zemí tedy bylo Nizozemsko a to na výstavišti v Bogotě postavilo oranžový pavilon a všichni ho obdivovali, protože byl holandsky veselý a dokonalý a programy v něm začínaly včas a stály se na ně dlouhatánské fronty. A přijela taky Světlana Alexandrovna Alexijevičová, rusky píšící běloruská spisovatelka, laureátka Nobelovy ceny za literaturu za rok 2015, a Bogota se tvářila spokojeně. Bylo v ní najednou nejen spousta literátů a literaturymilovných Kolumbijců, ale hlavně turistů, což se v tomto městě léta letoucí ochromeném pověstí nebezpečné končiny nevídá často. Přestože se už několik desítek let snaží místní vlády o mírový proces s teroristickou organizací FARC a Bogota dnes patří k jedněm z nejbezpečnějších latinskoamerických metropolí, globální cestovní ruch jako by se tomu ještě pořád zdráhal uvěřit.

Zjistila, že je naprosto nesečtělá a že má co dohánět.

Tweetni to

Kolumbie však nabízí nejen karibské pláže a koloniální města, ale také lehce zasmušilou a tajemnou Bogotu, kde Gabriel García Márquez získal své reportérské ostruhy a která je na latinskoamerické velkoměstské poměry útulná, přehledná a protkaná velkým množstvím cyklostezek. Onen nezvyklý pocit útulnosti způsobuje nízká zástavba, jako opatření proti zemětřesení. Navíc je téměř každá budova obložená červenohnědými pálenými cihlami, takže Bogota vypadá jako takový velkoměstský…

titulka_kindle
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

titulka_kindle
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte