Cologne Sex Attacks
Nic podobného nikdo nepamatuje. (Kolínské nádraží, kde se útok odehrál) • Autor: Barcroft Media, Profimedia

Osmadvacetiletá Katja si něco takového neuměla představit ani v nejhorším snu. Dívka, která jako většina obětí silvestrovské noční můry z Kolína nad Rýnem odmítá zveřejnit svoji tvář, chtěla s kamarádkami jednoduše oslavit konec roku v centru města. Když ale dorazily na kolínské nádraží, do cesty se jim postavil dav „mladých cizinců“, jak je popsala kolínskému deníku Express, a vytvořili koridor, kterým byly nuceny projít. „Najednou jsem ucítila čísi ruku na zadku, pak na prsou a pak všude,“ vzpomíná mladá žena. Přestože se bránila a křičela o pomoc, než se davem mužů pokřikujících sprosté nadávky prodrala, ucítila cizí ruce na nejintimnějších místech svého těla „snad stokrát“. Byla však za jednu věc ráda: že si do chladné zimní noci oblékla kalhoty. Jiná mladá žena, kterou Katja později zahlédla na policejní stanici, zvolila sukni a z hromadného útoku vyšla téměř nahá.

Podobným zážitkem prošlo podle údajů, které byly k dispozici v době uzávěrky tohoto vydání Respektu, dalších 116 žen, dvě oznámily znásilnění a řada z nich byla navíc okradena. Dalších 50 lidí bylo ušetřeno sexuálního násilí, ale přišli o osobní majetek. Co k – už tak extrémní – události přitáhlo zájem německé a evropské veřejnosti i politických elit, je fakt, že muži, o nichž Katja z úvodu mluví obecně jako o cizincích, další svědci popsali jako „arabsky a severoafricky vyhlížející“. Německá krajní pravice, ale také někteří politici okolních zemí (slovenský premiér Robert Fico) měli hned jasno: jde o…

I_obalka_R02_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R02_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1736

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte