Dry your eyes – osušte slzy. Come together – pojďme na to. A pak hippy, hippy, shake – pěkně se rozparádíme. Ano, poznali jste pár úryvků ze zlatého fondu světové pop-music. Všichni je známe, rozumíme jim a máme je rádi. Tak proč si je nezazpívat? Není čas? Trochu se stydíme? To všechno se ale dá řešit.

Němci byli zase jednou první, kdo to dokázali. Opět předvedli, že je nezastaví objektivní překážky ani vlastní slabosti. A zpívají. Vynalezli totiž Rudelsingen neboli hromadné karaoke. Jelikož tento fenomén k nám, pokud víme, zatím nedorazil, jsme odkázáni na zprávy z německých médií a záběry na YouTube, na nichž zvesela zní jeden šlágr za druhým. A tušíme, že až se i Češi rozezpívají, všechno bude fajn.

Jak se sousedům povedlo, že se dali hromadně do zpěvu? Oblíbený německý estrádní umělec David Rauterberg si už před pár lety na svých vystoupeních a workshopech všiml, že lidé rádi zpívají. Že ještě radši zpívají společně, protože radost ze zpěvu se pak násobí radostí z kolektivního prožitku.

Začal tedy lidi zvát ke společnému zpěvu. Do sálu, kde stojí on s kytarou a další muzikanti. Za nimi na plátně běží texty populárních šlágrů. A publikum stojí před nimi, podupává a zpívá. Zprvu možná trochu nesměle, ale pak se i spořádaný německý občan rozparádí, začne se houpat v bocích a spustí Dancing Queen. A skutečně se v tu kouzelnou chvíli stává tančící královnou – i když přišel jako úředník v brýlích.

Akce Rudelsingen (viz rudelsingen.de) probíhají asi v šedesáti…

I_obal_R17_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R17_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1227

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte