Dan Přibáň
Dan Přibáň • Autor: Milan Jaroš

Do zaplněného sálu oblastního divadla vchází energickým krokem štíhlý čtyřicátník s prošedivělou bradkou a mikrofonem v ruce. „Tady v Jihlavě to mám rád. Vždycky vyprodáno, dneska snad ale nebudeme potřebovat žíněnky,“ říká spokojeně na úvod. Následuje performance, která ze všeho nejvíc připomíná komediální vystoupení zkušeného baviče. Muž na pódiu zpitvořeným hlasem sází jednu historku za druhou. Úroveň kolísá, ale publikum se směje všemu. „Nechápu, proč je symbolem Austrálie klokan, a ne moucha. Mouchy jsou v Austrálii všude. Žádný evropský tryskomouchy, ale pomalý, vožralý mouchy,“ šklebí se hvězda večera. „Vzali jsme dva vozíčkáře a posadili je do jednoho auta. Vznikl technický unikát. Automobil, v němž nebyla ani noha, a přesto to jelo!“ Publikum burácí smíchy. „Magor,“ špitají si pobaveně lidé v sále. „Magor“ se jmenuje Dan Přibáň a v posledních letech se zabývá tím, že objíždí zeměkouli a točí o tom filmy. Lístek na jeho show stojí 170 korun a v Jihlavě je dnes večer vyprodáno. Povídání o tom, jak se svojí partou v několika rozhrkaných automobilech projel Austrálii a kus Asie, si přišly poslechnout tři stovky lidí. A jinde to vypadá úplně stejně. Češi tohle prostě milují.

Tohle můžete udělat i vy

Dan Přibáň odstartoval svou památnou road movie před devíti lety s rozhrkaným východoněmeckým trabantem, na jehož palubě dojel do Střední Asie. Postupně na sebe nabalil tým podobně založených „magorů“ z Polska a Slovenska, kteří řídí další nemožná socialistická…

I_obal_R14_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R14_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 754

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte