Francouzský sociolog a filozof Raymond Aron tvrdil: „Nikdy není řečeno poslední slovo a člověk nesmí hodnotit své protivníky, jako kdyby jeho vlastní postoj byl totožný s absolutní pravdou.“ Sám byl důkazem toho, že lze mít velmi silné přesvědčení, ale zároveň naslouchat argumentům druhých. V poslední době však přibývá lidí, kteří nejen že nechtějí druhým naslouchat, ale přímo je chtějí za odlišný postoj likvidovat. Fyzicky likvidovat. Stále častěji je taková hrozba namířená i proti novinářům, o čemž se nedávno přesvědčila i redaktorka České televize Nora Fridrichová, které přišla velmi konkrétní výhrůžka. Více si přečtete na O kom se mluví.

A protože považujeme společenskou debatu za podstatnou, zveme vás už tuto středu 23. března na první díl ze série rozprav, které chceme vést ve všech českých regionech na téma proměny Česka a Evropy pod vlivem uprchlické krize. Ačkoli se středeční debata (s Karlem Schwarzenbergem, Martinem M. Šimečkou, Danielem Prokopem a Monikou Horákovou) koná v Praze, chystáme se pořádat diskuse s různými hosty ve všech českých regionech. Pokud si myslíte, že by se nějaká podobná debata měla konat i ve vašem městě, nebo jestli nám chcete pomoci s organizací, neváhejte a napište nám na tour@respekt.cz, případně hledejte další informace na www.respekt.cz/tour. Děkujeme a těšíme se na vás.

Reklama
Reklama

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery, šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2201

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte