Respekt • Despekt

Respekt:

Otužilá žena

Božena Černá překonala ve svých 85 letech Vltavu a stala se nejstarší účastnicí tradičního vánočního závodu otužilců Memoriál Alfreda Nikodéma. Teplé počasí s teplotou vzduchu kolem devíti stupňů přilákalo na trať stovky lidí a udělalo z letošního 69. ročníku protiklad nejtěžší sezony z minulého století: v roce 1946 vládl podle análů v Praze pětadvacetistupňový mráz, a protože voda zamrzala ihned po prosekání děr, plavat se tehdy nedalo.

Despekt:

Pokuta od radnice za poslušnost radnici

Uherskohradišťský podnikatel Josef Janíček vyslyšel žádost městského architekta z tamní radnice a dovolil úředníkům umístit na svůj dům v centru města vánoční světelnou výzdobu. Po svátcích ale dostal od památkového odboru té samé radnice pohrůžku dvoumilionovou pokutou, protože jeho dům je památkově chráněn a k umístění výzdoby je potřeba památkářský souhlas. „Architekt mi řekl, že to má s památkáři domluvené, takže jsem dal souhlas a teď nevím, co mám dělat,“ komentoval pokutu v médiích majitel domu. Uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha poté oznámil, že postup úředníků nechápe a že pověřil tajemníka svého úřadu, aby se věcí zabýval.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte