Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Co se nosí

Svádění mozkem

Doufáme, že každý ví, co je sapiosexuál. Aby se nikomu nestalo to, co nedávno Seanu Radovi, když dával interview listu Evening Standard. Doufáme, že tu také všichni vědí, kdo je Sean Rad. I když to asi není zase tak nutné, bude to trochu pošuk, sapiosexuálové prominou.

Sean Rad je jedním ze zakladatelů aplikace Tinder, která milionům uživatelů zjednodušila seznamování a vyřešila – jak říká – „jeden z největších problémů lidstva“. Svoje mesiášství si umí užít a v onom interview vypráví, jak ho na konferenci v Dubaji vítaly davy „ječících děvčat“, ale popisuje i vlastní dobrodružství na Tinderu. Třeba jak jedna z nejkrásnějších žen, co kdy potkal, přímo „žadonila o sex“. „Ale já jsem řekl ne. Já potřebuju intelektuální výzvu.“ A pak se to stalo: „Na to je přece slovo, na to, že někoho berou intelektuální věci. Víte, jen si povídat. To se nějak jmenuje. Jo, sodomie.“ A bylo to. Od té doby o tom píšou noviny po celém světě a společnosti Match Group, která Tinder vlastní, to zkomplikovalo vstup na burzu.

A přitom chtěl prostě říct sapiosexuál. Ano, ten, koho vzrušuje inteligence a má rád partnery, kteří představují intelektuální výzvu. Ten, kdo se cítí přitahovaný „sexy mozkem“, jak to svého času nazvala Petra Paroubková. A kdo je ochoten přimhouřit – nebo jako paní Paroubková přímo zavřít – oči nad tím ostatním. Mezi sexuálními identitami, z nichž si dnešní člověk vybírá, sapiosexualita frčí. Ve světě sociálních sítí a seznamek se k ní hlásí kdekdo. Vysvětluje se z pohledu…

I_obalka_R50
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R50
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1207
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte